مقالات آموزشی

۸ نکته بسیار مهم برای تولید محتوا در شبکه های اجتماعی

بازاریابی محتوا

گفتن این جمله که شبکه های اجتماعی این روزها با چه استقبالی رو به رو هستند و روز به روز هم به جمعیت کاربران آنها اضافه می شود، تا حدی تکراری به نظر می رسد، اما از این واقعیت جذاب و وسوسه انگیز نمی توان به سادگی گذشت، آنهم اینکه با افزایش این جمعیت، روز به روز این شبکه ها، به ابزارهای قوی تری جهت بازاریابی، فروش و شبکه سازی افراد و برند ها تبدیل خواهند شد.

به طور مثال، اینستاگرام را با داشتن حدود  ۲۰۰ میلیون عضو، که ماهانه به طور متوسط ۶۰ میلیون عکس به اشتراک می گذارند و رقم تقریبی ۶/۱ میلیارد لایک در یک روز، در نظر بگیرید. آن وقت است که فکر راه اندازی یک کسب و کار جدید و یا حتی به روز رسانی مداوم پیج شخصیتان، یک لحظه رهایتان نخواهد کرد.

حتما می دانید که برای دیده شدن بهتر در این شبکه ها، احتیاج به ایده های جذاب و ایجاد محتوای مناسب دارید.

برای تولید یک محتوای قوی و مناسب نیاز به دانستن نکاتی دارید که در زیر به مهمترین و کاربردی ترین آنها اشاره خواهیم کرد:

اما قبل از آن بهتر است، درباره مزایای تولید محتوا در شبکه های اجتماعی بیشتر بدانید:

  • افزایش در آمد حاصل از فروش محصول یا خدمات از این طریق در مقایسه با بازار
  • جذب مشتری به صورت نامحدود (سراسر دنیا)
  • آگاه شدن از نظرات مشتریان و مخاطبان
  • سرعت در پیشرفت و بهبود کار به دلیل تعامل مستقیم با مخاطب
  • به اشتراک گذاشته شدن محتوای شما توسط کاربران دیگر

ابتدا بهتر است شبکه اجتماعی متناسب با کسب و کار خود را بیابید و ببینید که مخاطبان شما بیشتر در کدام شبکه های اجتماعی فعال هستنتد، که این می تواند بستگی به عواملی چون سن وسال، جنسیت ، شغل و … داشته باشد. و حالا…

نکات کلیدی برای تولید محتوا در شبکه های اجتماعی

۱- انتخاب هدفمند مطالب

هدفمندی

به این منظور باید از به اشتراک گذاری مطالب و محتوایی که تولید می کنید هدفی داشته باشید و بخواهید آن را به مخاطبتان انتقال دهید. صرف به اشتراک گذاشتن مطلب و ایجاد محتوا کاری غیر حرفه ای است.

۲- پیش بینی میزان انتشار مطلب شما توسط کابران

قبل از گذاشتن مطلب به درجه  اهمیت و محبوبیت مطلب در میان کاربران فکر کنید. دانستن اینکه مطلب شما تا چه اندازه برای مخاطب مهم، جذاب و کاربردی باشد و اینکه تا چه اندازه ارزش به اشتراک گذاری داشته باشد بسیار مهم است.

۳- استفاده از تیتر های مهم و انگیزاننده

روزنامه

از آنجائیکه تیترها، محل اولین دریافت مخاطب از محتوای شماست باید حاوی پیام اصلی مطلب شما باشند و همچنین با دقت، مهارت و سلیقه انتخاب شوند تا کاربران بیشتری را به انتشار آن ترغیب کنند.

۴- تولید و به اشتراک گذاری محتواهای طولانی تر

با تولید مطالب طولانی تر با ارزش محتوایی بالاتر و اشتراک آن ها با فاصله زمانی مناسب، به کیفیت کلید واژه ها و ارتقای قدرت آنها بیافزایید. با اینکا به افزایش اعتبار محتوای خود و میزان به اشتراک گذاری آن کمک خواهید کرد.

۵- عملکرد هوشمندانه برای بهبود وضعیت کلی

با افزایش محتوا کنترل کیفیت آن دشوارتر خواهد بود. به هین دلیل مطالب را تا جایی گسترش دهید که امکان مدیریت کیفیت آن را داشته باشید. کیفیت، زمان بندی مناسب و ثابت قدم بودن در تولید محتوا را به عنوان اصول اصلی در دستور کار خود قراردهید.

 

۶- استفاده از عکس های بزرگتر و بیشتر – ویدئوهایی با کیفیت بالاتر

برای جلب توجه مخاطب نباید از استفاده از عکس ها، ویدئو ها و عناصر گرافیکی دیگر غافل شوید. البته هنگام انتخاب باید به کیفیت و میزان ارتباط آنها با مطالب خود توجه داشته باشید. با درنظر داشتن این موضوع می توانید کاربران بیشتری را به خواندن مطالب خود تشویق کنید. آمارها نشان می دهد که استفاده از عکس های با کیفیت باعث افزایش بالای اشتراک گذاری و نظرات مخاطبین شده است.

۷-اجتناب از تکراری بودن مطالب

تکرار

دائما محتوای خود را به روز کنید و از گذاشتن مطالب تکرای پرهیز کنید حتی اگر قصد تمرکز بر روی یک کلمه کلیدی را دارید، سعی کنید محتواهای متنوعی در رابطه با آن کلمه کلیدی ایجاد کرده و هرگز پست مشابهی به اشتراک نگذارید. با تکرار زیاد کلمات و عبارات مخاطب دچار این شبهه خواهد شد که می خواهید ایده خود را به او تحمیل کنید.

۸- قراردادن امکان اشتراک گذاری برای مخاطب

اشتراک گذاری

با قرار دادن دکمه های مربوط به اشتراک گذاری مطالب در شبکه های دیگر به کاربر خود این امکان را بدهید که محتوای شما را با دیگر مخاطبان به اشتراک بگذارد. گاهی برای مخاطب سخت است که بعد از خواندن یک مطلب طولانی، به عقب، یعنی به ابتدای متن برگشته و به دنبال راهی برای به اشتراک گذاری آن بگردد و به همین دلیل ازآن صرف نظر می کند. از این رو بهتر است دکمه های به اشتراک گذاری محتوا، در پایین هر عکس، مطلب و … قرار گیرند، که پس از دیدن یا خواندن مطلب بتوانند آن را به سرعت و سادگی برای دیگران ارسال کنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید