مقالات وب سایت

۱۷ نکته که در خرید سایت نباید فراموش کرد

چگونه بهترین خرید سایت را انجام دهیم؟

یکی از واژه هایی که اخیراً برای عموم افراد شناخته شده است واژه خرید سایت است که در واقع، یک نیاز مهم و ضروری برای مدیر کسب و کار اینترنتی به شمار می آید. خرید سایت یعنی خرید امکاناتی که سایت نیاز دارد تا در اینترنت دیده شود.

برای خرید سایت دو عامل بسیار مهم وجود دارد که به عنوان متمم و مکمل در کنار هم می توانند توانایی های یک سایت را به نمایش بگذارند. دو پیش نیاز یک وب سایت خرید دامنه و هاست است.

البته باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که بستر مورد نیاز این دو گزینه، اینترنت با سرعت و پهنای مناسب است . به علاوه آنکه، یک وب سایت باید قادر به دیده شدن در تمام پنل های نمایشی باشد. این نمایش باید با سرعت بالا و در کم ترین زمان رخ دهد .

نقش تکنولوژی در فرآیند خرید سایت چیست؟

دنیای فناوری و تکنولوژی روز دنیا ابزار و امکانات جالب و پر کاربردی را برای امورات مختلف زندگی بشریت تولید و اختراع نموده است. از این رو، نیاز جامعه امروز به استفاده و به کار گیری از فناوری های نوین و کاربردی از ملزومات اصلی و اساسی زندگی به شمار می آید. این نیاز تا حدی است که در صورت عدم به کار گیری فناوری و دانش روز می توان به جرأت گفت که زندگی فردی را مختل خواهد ساخت.

بسیاری از افراد جامعه علاوه بر بهره گیری از دانش و فناوری امروز سعی دارند تا خود را همگام و هماهنگ با پیشرفت فناوری پیش ببرند. منظور از این عبارت آن است که افراد به صورت موازی با پیشرفت تکنولوژی به روز خواهند کرد تا بتوانند بهترین بهره را از دانش های اخیر به دست آورند.

همان طور که می دانید بسیاری از زمینه های شغلی و آموزشی و غیره به طور گسترده از تولیدات فناوری استفاده می کنند. در میان زمینه های متنوع زندگی بشر ، بحث اقتصاد و کسب در آمد اولین و مهم ترین عاملی است که انسان ها را مجاب به بهره برداری از دانش روز خواهد کرد.

مدیران و صاحبان مشاغل و کسب و کار های مختلف دنیا نیز مشابه دیگر افراد در استفاده از این فناوری ها پیشتاز هستند. یکی از اصولی ترین و ضروری ترین نیاز هر کسب و کار اشاعه و گسترش آن می باشد. در حقیقت خرید سایت در این بخش می تواند کمکیار خوبی برای پیشبرد اهداف اقتصادی یک وب سایت باشد .

تأثیر خرید سایت برای پیشرفت یک فعالیت اینترنتی چگونه خواهد بود ؟

منظور از گسترش کسب و کار آن است که بتوان آن را از حالت فعلی بالاتر برد و رشد و پیشرفت را برای آن به ارمغان آورد. دانش روز دنیا برای این دسته از مشاغل سعی کرده تا از فضای مجازی اینترنت بتواند بستری را برای پیشرفت اقتصادی فراهم آورد.

فضای بزرگ و مجازی اینترنت در زمان حال به یک بازار بزرگ مجازی دنیا تبدیل شده است. بازار مجازی اینترنت به عنوان یکی از انکار ناپذیر ترین بازار های اقتصادی در سراسر دنیا محسوب می شود. فضایی که اینترنت برای استفاده کنندگانش فراهم کرده است یک فضای جهان شمول است که کار های متنوعی در آن صورت می گیرد. در واقع با طراحی سایت می توان دنیای غول پیکر مجازی اینترنت را وارد بازار اقتصادی در کسب و کار خود نمایید.

نقش گوگل در معرفی وب سایت چه فوایدی را به همراه دارد ؟

اینترنت با داشتن یک سایت محبوب و معروف به نام گوگل (GOOGLE) توانسته است نظر تمام مخاطبین را به خود معطوف سازد. گوگل شرکتی است که بسیاری از نیاز های افراد را شناسایی و برای رفع آن ها تولیدات نرم افزاری خود را ارائه می دهد. در حال حاضر، گوگل به عنوان یک سایت مقبول برای جستجو در اینترنت معروفیت دارد.

بر اساس این عبارت می توان گفت انواع موتور های جستجو توانسته اند توانایی های مختلف سایت گوگل را برای جستجوگران اینترنت به خوبی نمایان سازند. جستجو در اینترنت می تواند یکی از سرگرمی های اصلی هر فردی باشد که به اینترنت مراجعه نموده است. علاوه بر این تمام افرادی که با هدف خاصی در اینترنت به سرچ کردن (search) مشغول می شوند ممکن است داده های مورد نیاز یا مرتبط با نیاز خود را از گوگل استخراج کرده و به سمت آن هدایت شوند.

از طریق خرید سایت، اهداف یک وب سایت یا کسب و کار چگونه تأمین می شود ؟

تا اینجا با دنیای اینترنت و واژه جستجوی اینترنت آشنا شدید. در ادامه مطلب قصد داریم شما را با اصطلاحات پیرامون ” خرید سایت ” آشنا نماییم. بهتر است قبل از آشنایی با نحوه خرید سایت ، با خود سایت آشنا شوید.

واژه « سایت » به مکان مکان و فضای شخصی می تواند در فضای اینترنت خود را نشان داده و از طریق اینترنت قابل بهره برداری شود. در این حالت سایت را وب سایت نیز می گویند. وب سایت مکانی است که قصد دارد تمام امکانات و قابلیت های مرتبط با موضوع خود را به بهترین شیوه به نمایش بگذارد و بعد از آن بتواند از طریق موتور های جستجوگر اینترنت خود را وارد فضای مجازی و بزرگ اینترنت کند. هدف هر سایت طبق اهدافی است که صاحب و مدیر آن سایت برای آن برنامه ریزی داشته است.

منظور از اهداف یک مدیر سایت آن است که قصد دارد نیاز های خود را از طریق یک صفحه با ظاهری بسیار زیبا به همگان اعلام کرده و آن نیاز را مرتفع سازد. مدیران وب سایت ها می توانند حالت های مختلفی را برای فعالیت خود داشته باشند.

حالت های نمایشی در سایت می تواند شامل موضوع ، گرافیک اشکال ، نحوه معرفی محصول یا تولیدی کسب و کار ، ارجاع به صفحات مرتبط ، ارجاع به پیج  های ( pages ) متنوع و مرتبط با کسب و کار ، مکالمات و نظرات بازدید کننده ها ، ثبت و نگهداری اطلاعات شخصی مخاطبین و مراجعین به سایت برای نیاز های آتی مانند ادامه روند خرید و پرداخت و حتی اطلاعیه های بعدی، اطلاعات تماس و ارتباطات شبکه های اجتماعی و غیره می تواند در وب سایت طراحی شود.

قرار دادن تمام عناصر گفته شده می تواند نیاز مدیر کسب و کار را بر آورده سازد. شایان ذکر است که سایت گوگل محبوب نیز توانسته است نیاز های مطرح شده فوق را توسط ابزار های خاص و منحصر به فرد خود برای استفاده کنندگان از گوگل نوعی خدمات و امکانات بیشتری را فراهم نماید.

بعد از خرید سایت کدام ابزار تکمیلی برای یک وب سایت مورد نیاز است ؟

لازم به ذکر است که بعد از خرید سایت و راه اندازی آن ، برخی ابزار های تکمیلی و جانبی برای یک وب سایت مورد نیاز است تا بهترین کاربری را برای سایت به ارمغان آورد. استفاده از این ابزار برای تعیین اهداف آتی یک مدیر وب سایت نیز توصیه می شود.

به عنوان مثال ابزار های گوگل منیجر ( برای نحوه مدیریت وب سایت و درج و حذف موارد دلخواه درون وب سایت ) یا گوگل آنالیتیکس ( جهت آنالیز و محاسبات آماری عناصر درون وب سایت ) و غیره ، از جمله ابزار های جدید و کار آمدی است که گوگل برای استفاده کنندگان و مراجعین خود تولید کرده است . نکته مهم آن است که تمامی امکانات گوگل به صورت رایگان بوده و به راحتی می تواند قابل دسترس باشد.

فرآیند خرید یک سایت شامل چه مراحلی است؟

حال که با فضای اینترنت و امکانات گسترده آن آشنا شدید بهتر می توانید لزوم استفاده از سایت را درک کنید. هر سایت اینترنتی برای استفاده باید در فضای اینترنت بار گذاری شود. نحوه بار گذاری وب سایت در اینترنت به واژه خرید سایت بر می گردد.

برای دیدن یک سایت باید روال و فرآیند خرید سایت انجام شود تا در اینترنت برای عموم بازدید کنندگان به نمایش گذاشته شود. شاید بتوان گفت یک سایت به تنهایی نمی تواند قابلیت خود را به خوبی اجرا نماید و نیاز مند استفاده از امکانات دیگری است.

امکانات دیگر همان امکانات جانبی در فضای اینترنت است که باید بعد از بار گذاری در اینترنت به آن پیوست داد. یک وب سایت خوب و کار آمد باید بتواند از اینترنت بهترین استفاده را به کار ببرد . به کار گیری درست از اینترنت برای هر سایت می تواند شیوه خرید سایت را به خوبی دنبال کند. در ادامه قصد داریم ، مراحل خرید سایت را برای مخاطبین و علاقه مندان بیان نماییم. با ما همراه باشید.

 1. در مرحله اول مدیر یک کسب و کار نیاز های فعلی و آتی خود که مربوط به فعالیت کاری اش می باشد را بررسی و بر آورد می کند.
 2. برای تهیه یک سایت یا خرید سایت به یکی از مراکز یا شرکت های برنامه نویسی مراجعه می کند.
 3. در شرکت برنامه نویسی میان مدیر کسب و کار و برنامه نویس یا مدیریت برنامه نویس یک مکالمه دو طرفه صورت می گیرد. این مکالمه می تواند یک جلسه یا بیشتر ادامه داشته باشد. هدف اصلی از این مکالمه بررسی نیاز اصلی مدیر کسب و کار برای تهیه و خرید سایت است.
  در این مرحله مدیر کسب و کار باید بتواند تمام نیاز های فعلی و آتی خود را به اطلاع برنامه نویس وب سایت برساند تا خروجی کار بعد از زمانی که در نظر گرفته می شود همانی باشد که انتظارش را داشته است.
  باید توجه شود که اگر نیاز بررسی شده در کسب و کار به خوبی تعیین نشود این احتمال و امکان وجود دارد که خروجی سایت یا خرید سایت مورد نظر چیزی خارج از انتظار باشد . پس توصیه می شود این مرحله را با دقت کامل انجام دهید که زمان را با یک مدیریت درست برای تحویل کار مناسب نظارت و کنترل کرده باشید.
 4. بعد از زمان مورد نظر ، سایت به مدیر سایت تحویل داده می شود. سایت طراحی شده اگر متناسب با نیاز مدیر باشد به سرعت در فضای اینترنت امکان بار گذاری خواهد داشت. این نکته را در نظر داشته باشید که زمان و معرفی کسب و کار برای هر مدیری بسیار حائز اهمیت است پس باید این حالت را با دقت و توجه فوق العاده ای به انجام رساند.
 5. هزینه ای که برای طراحی سایت و خرید سایت از سوی شرکت برنامه نویسی عنوان می شود با میزان نیاز های مدیر کسب و کار تطابق دارد. زیرا هدف از خرید یک سایت بار گذاری آن در دنیای اینترنت است که می تواند جامعه خاصی را به سوی خود جلب کند.
  هزینه های پشتیبانی از سایت با توجه به زمان فعالیت و نیاز مدیران کسب و کار با هماهنگی شرکت برنامه نویسی انجام می شود. چنانچه پشتیبانی به صورت مستمر باشد نیاز مدیر وب سایت در اولویت اول آن شرکت قرار داده می شود چنانچه خللی در این پشتیبانی همراه باشد می تواند منجر به فسخ قرار داد یا موارد مشابه آن باشد.

تا این قسمت از مطلب با روال تهیه و خرید سایت آشنا شدید. ادامه مطلب را به صورت تخصصی با موضوع خرید سایت دنبال خواهیم کرد.

پیش نیاز های اصلی خرید سایت برای راه اندازی یک وب سایت کدام است ؟

برای خرید سایت همان طور که در قبل اشاره شد شامل برخی امکانات راه اندازی سایت است که باید خریداری شود. منظور از خرید امکانات راه اندازی یک سایت دامنه (domain) و هاستی (host) است که سایت به آن نیاز مبرم دارد.

خرید دامنه

منظور از دامنه پسوندی است که برای سایت در نظر گرفته می شود. پسوند نامی است که حوزه کاری را به صورت دسته بندی تقسیم می کند . برای وضوح بیشتر در این خصوص بهتر است با مثال آن را بیان کنیم. بسیار دیده اید که برخی از سایت های مشابه هستند که دارای پسوند های متنوعی می باشند.

نام یک سایت نامی است دلخواه که مدیر کسب و کار برای فعالیت خود انتخاب می کند. از این رو نام سایت می تواند بسیار متنوع باشد. اما پسوند سایت نامی است که برای یک حوزه طبقه بندی شده است.

به عنوان مثال پسوند com حوزه تجاری را نشان می دهد. یا مثلاً پسوند org برای بیان سازمانی بودن آن سایت به کار می رود. پسوند ir نیز مربوط به ایرانی بودن آن سایت است. پسوند net نیز حاکی از شبکه وار بودن سایت مورد نظر است. پس می توان نتیجه گرفت پسوند های مختلف به نوعی معرف نوع فعالیت و حوزه کاری وب سایت هستند.

مثلاً اگر دو مدیر با دو فعالیت مختلف به طور اتفاقی یک نام مشابه را برای کسب و کار خود در نظر بگیرند تنها عاملی که می تواند این دو سایت را از هم تشخیص دهد نوع پسوند همراه با نام سایت است که با علامت دات یا نقطه (.) همراه است.

تا این جا می توان امید داشت که مفهوم پسوند سایت را به خوبی درک کرده باشید . بعد از پسوند سایت واژه هاست (host) یکی دیگر از مفاهیم اصلی برای خرید سایت است که باید با آن نیز آشنا شد.

خرید هاست

هاست یا میزبان نامی است که برای یک فضای اینترنتی در نظر گرفته می شود. هاست قصد دارد تا وب سایت شما را در مکان خود و در دنیای بزرگ اینترنت جا داده و آن را نمایش دهد. در حقیقت هاست میزبان متخصصی است که نیاز وب سایت شما را به صورت دسته بندی در فضای خود جای می دهد و آن را با هدف خاص طی بازه زمانی خود وب سایت در اینترنت نمایان می سازد.

شرایط اختصاصی در خرید سایت برای متقاضیان، کدام موارد است ؟

برای خرید سایت باید خرید دامنه و هاست را انجام داد. هزینه خرید دامنه و هاست برای خرید سایت ، در سایت های مختلف امکان پذیر است. شایان ذکر است که برخی از سایت های معتبر خرید سایت، برخی امکانات جانبی را برای رضایت مندی مشتری به وی عرضه می کنند.

به عنوان مثال داشتن یک هاست یا دامنه رایگان می تواند امتیاز خوبی برای مشتری باشد . گاهی اوقات نیز به صورت تضمینی مدت دار یا گارانتی معتبر هم عنوان می شود .میزان اعتبار سایت های فروش دامنه و هاست را باید مدیران کسب و کار های اینترنتی قبل از خرید سایت آن را بررسی نمایند و بعد به خرید سایت اقدام کنند.

بسیار دیده شده است که سایت های فروش دامنه و هاست به صورت قلابی با هدف جمع آوری مالی از افراد به فعالیت پرداخته اند و بعد از اندک زمانی وب سایت شما در فضای اینترنت بدون مدیریت رها شده است.

بروز این اتفاق برای یک مدیر کسب و کار بسیار ناخوشایند است و حتی می تواند بزرگترین ضربات مالی را به مدیر کسب و کار وارد نماید. زمانی که مدیر کسب و کار ، برای فعالیت خود یک وب سایت را تهیه می کند ، قصد دارد در فضای اینترنت بعد از خرید سایت به سود قابل ملاحظه ای در اقتصاد کاری خود برسد.

پیشامد های مطلوب پس از خرید سایت برای مدیر کسب و کار به چه میزانی است؟

هنگامی که مدیر کسب و کار توانسته باشد با فراهم نمودن شرایط خرید یک سایت مشتریان دلخواه و مورد نظر خود را بیابد و با آن ها در یک ارتباط دو طرفه اقتصادی قرار گیرد، عدم وجود سایت یا پشتیبانی و نبود مدیریت آن می تواند ضرر های جبران ناپذیری را برای مدیر کسب و کار به وجود آورد. از این رو شناسایی سایت های معتبر برای خرید سایت یک نیاز مهم برای مدیران کسب و کار به شمار می رود که باید توجه ویژه به آن نشان دهند.

اهمیت حضور سایت در دنیای اینترنت برای مشاغل اقتصادی ورود آن ها به عرصه تجارت الکترونیک خواهد بود. تجارت الکترونیک به معنای کسب در آمد و منافع مالی است که می تواند رشد و توسعه اقتصادی را برای مدیران کسب و کار های اینترنتی و نیز جامعه انسانی به همراه داشته باشد. در واقع مقوله تجارت الکترونیک هر مدیر کسب و کاری را مجاب می کند تا برای فعالیت و حرفه خود بهترین امکانات را از طریق اینترنت فراهم نماید.

مدیران کسب و کار های اینترنتی همیشه به این حالت فکر می کنند که چگونه می توانند افراد در هر نقطه جهان را با کسب و کار خود آشنا کنند. هدفی که این مدیران دارند آن است که با جذب مخاطبین بیشتر، معروفیت فعالیت خود را در بازار اقتصادی به تثبت برسانند. یافتن مخاطبین دلخواه و ماندگار به همراه ارتباطات همیشگی اینترنتی می تواند یک عامل مهم برای پیشرفت فعالیت اقتصادی هر مدیر به شمار آید.

گاهی اوقات دیده شده است که زمان برای یک مدیر اولین و اساسی ترین عاملی است که می خواهد به رقابتی تنگاتنگ با دیگر فعالان اقتصادی بپردازد از این رو سعی دارد در کمترین زمان ممکن سایت خود را تهیه و فرآیند خرید سایت را برای اهداف اقتصادی خود پایه گذاری نماید. برای این دسته از مدیران توصیه می شود از طریق سایت های معتبر برنامه نویسی و سایت نویسی این عمل را به انجام برسانند و مدیریت آن را با هماهنگی خود و نیز شرکت برنامه نویس ادامه دهد.

منظور از بهتر و بیشتر دیده شدن وب سایت در فرآیند خرید سایت چیست ؟

مدیر کسب و کار اگر فعالیت های تجاری و فروشگاهی دارد بهتر است شیوه های نوین برنامه نویسی را برای وب سایت تجاری خود لحاظ نماید. منظور از شیوه های نوین برنامه نویسی ، جدید ترین کدهای برنامه نویسی وب سایت است که شناسایی و بالا آوردن آن را در گوگل افزایش می دهد.

همان طور که می دانید چنانچه یک وب سایت مخصوصاً نوع تجاری آن اگر بیشتر در معرض دید باشد می تواند مشتریان بیشتری را به سمت خود جذب نماید. بیشتر دیده شدن با تکنیک های سئو در کد نویسی امکان پذیر است.  فرآیند بالا آمدن یک وب سایت از طریق قوانین سئو و امکانات موتور های جستجوگر در سایت گوگل می تواند خرید بیشتر، از یک سایت را به بهترین نحو ممکن ارائه دهد.

بنابراین می توان در نظر گرفت که تمامی مدیران کسب و کار های متنوع قادر به تهیه و خرید سایت برای شغل خود می باشند. این فعالیت ها می تواند در حوزه های مختلف شرکتی ، سازمانی ، خبری ، ورزشی ، علمی ، آموزشی ، دانلودی ، هنری ، شخصی ، پزشکی ، مهندسی و غیره باشد.

عوامل مهم و کاربردی یک وب سایت برای راه اندازی مطلوب آن در فرآیند خرید سایت کدام است ؟

یک نکته مهم که اشاره به آن می تواند راهگشای خوبی در فرآیند مطلوب خرید سایت برای مدیران کسب و کار های اینترنتی باشد آن است که در زمان خرید سایت باید چند عامل مهم را در نظر بگیرند تا بتوانند شرایط اولیه و اساسی وب سایت خود را بعد از خرید سایت به خوبی فراهم آورند.

قبلاً در خصوص خرید دامنه و هاست برای سایت توضیحاتی داده شد. یک عامل مهم برای استفاده از همین دامنه و هاست وب سایت سرعت بارگذاری و پهنای باند اینترنتی است که برای وب سایت در نظر گرفته می شود.

به طور معمول سرعت بارگذاری سایت در اینترنت چیزی حدود ۱۵ ثانیه است . اگر زمان بار گذاری و لود شدن (load) یک وب سایت بیش از این زمان باشد ممکن است منجر به خروج و پرش کاربر اینترنت از وب سایت شما باشد . پس باید سعی کنید سرعت لود و بار گذاری وب سایت خود را در حد معقول و حتی بالا تر برنامه ریزی نمایید.

نکته بعدی و متمم نکته فوق رتبه بندی نمایش وب سایت در پنل های نمایشی وب سایت است. به طور معمول افراد از موبایل و تبلت برای استفاده از اینترنت استفاده می کنند. امکان مشاهده وب سایت شما هم باید طبق اولویت اصلی در موبایل باشد. حالت mobile first index رتبه ای است که برای نمایش وب سایت در اینترنت در نظر گرفته شده است.

نکته مکمل دو نکته قبل هم حالت ریسپانسیو بودن ( responsive ) یا واکنش گرا بودن وب سایت است که باید در طراحی و خرید سایت به آن توجه شود. یک وب سایتی معقول و مقبول خواهد شد که تمامی امکانات درون آن توسط هر نمایشگری قابل مشاهده باشد .

اگر وب سایتی با گرافیک بسیار مناسب و عالی نتواند صفحه خود را در دستگاه های ارتباطی جدید از جمله موبایل یا گوشی های همراه ، تبلت ، لپ تاپ ، کامیپوتر و غیره به خوبی نشان دهد نمی توان آن را یک وب سایت خوب با امکانات خرید سایت خوب در ذهن خود قرار داد.

بنابراین توصیه می شود که مدیران کسب و کار های اینترنتی نحوه خرید سایت خود را از طریق شرکت های معتبر برنامه نویسی سایت به خوبی به انجام برسانند. موارد ذکر شده در فوق عواملی هستند که مدیر وب سایت باید برای شناخته شدن و دیده شده بهتر وب سایت خود آن را به کار ببرد. عوامل فوق می تواند کاربر را به عنوان یک مراجعه کننده همیشگی برای وب سایت شما تعریف شود که عامل پیشرفت کار شما نیز به حساب آید.

متخصصین شرکت همگام نت با پشتوانه تجربه طراحی و بهینه سازی سایت برای ده ها شرکت مختلف آماده خدمت رسانی و مشاوره در زمینه خرید سایت برای شما می باشد.

 

 

 

چنانچه مایل به اشتراک گذاری این مطلب با دوستان خود بودید می توانید لینک زیر را برای آنان ارسال کنید.

https://bit.ly/33vDbt1

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید