مقالات آموزشی

۱۳ روش موثر در افزایش فروش اینستاگرام

شاید در ابتدا اینستاگرام فقط یک اپلیکیشن جهت نمایش تصاویر زیبا و یک راه سرگرمی به حساب می آمد، اما امروزه افراد بسیاری از طریق این اپلیکیشن محبوب و پر طرفدار کسب درآمد می کنند. دیگر واژه هایی از فبیل فروش کالا در اینستاگرام ، فروش اینستاگرامی و تجارت از راه اینستاگرام برای شنونده آن نا آشنا نیستند.

البته باید به این موضوع اشاره کرد که فروش در اینستاگرام نیز مانند بقیه کارها و روش های فروش ،روش و اصول خاص خود را دارد.

بی دلیل نیست که بعضی از فروشندگان در اینستاگرام مشتریان بیشتری نسبت به رقبای خود دارند.

تکنیک های گوناگونی برای فروش بیشتر در اینستاگرام وجود دارد ،امروزه حتی شرکت های مختلفی هستند که جهت فروش کالای شما در این اپلیکیشن شما را همراهی می کنند یا به شما مشاوره می دهند. این موضوع بیان گر اهمیت فروش و میزان آن می باشد.

در این راستا در ذیل روش هایی که مهم تر هستند را ذکر می کنیم:

 

روش های موثر در میزان فروش در اینستاگرام:

اطلاعات بیشتر به مشتریان بدهید

در واقع نمی شود هنگام خرید از اینستاگرام یا هر فروشگاه اینترنتی دیگر اجناس را لمس کرد یا از نوع ، اندازه و کیفیت آن دقیقا مطلع شد .اما عکاسی صحیح از محصول به طوری که تمام ابعاد و زوایا را به مشتری نشان دهد و نور و رنگ مناسبی داشته باشد .در نظر گرفتن جزییات کالا و نشان دادن آن در عکس یا ویدئو به مخاطبین و مشتریان می تواند یک راه بسیار مهم برای دیده شدن کالا و فروش بیشتر آن باشد.

عکس های با کیفیت بگیرید

از آن جایی که اینستاگرام یک رسانه تصویری می باشد پس بهتر است از عکس هایی با کیفیت بالا و خلاقانه در آن استفاده شود . استفاده از عکس های بی کیفیت می تواند این موضوع را در ذهن مشتری تداعی کند که شما محصولات نازلی را در معرض فروش قرار داده اید. صفحه اینستاگرام شما مانند فروشگاه عمل می کند ،همان طور که در فروشگاه ها به دکور زیبا و تمیزی آن توجه می شود ، باید به صفحه بندی ،تعداد تصاویر و کیفیت آن ها بسیار دقت کرد.

فروش اینستاگرامی

 

تایید مشتریان قدیمی از خرید محصولاتتان را نشان دهید

اعلام کردن رضایت باقی مشتریان و استفاده از روش تایید اجتماعی می تواند یکی دیگر از راه های جذب مشتریان جدید باشد . وقتی فردی وارد صفحه اینستاگرام شما شود و نظرات مثبت و تایید مشتریان دیگر را مشاهده کند ، اعتماد بیشتری جهت خرید به شما پیدا می کند .

 

تبلیغات اینستاگرامی را فراموش نکنید

یکی از راه های دیگر که در هر نوع کسب و کاری مورد استفاده قرار می گیرد تبلیغات است . شاید به نظر برسد فروش در اینستاگرام نیازی به تبلیغات ندارد ولی این تا حدودی نظریه غلطی به شمار می رود .وقتی می توان با اعمال تبلیغات بیشتر و مناسب به فروش و جلب اعتماد مشتریان و مخاطبان افزایش داد چرا از انجامش خود داری کنیم ؟

آموزش استفاده از محصولاتتان را بنویسید

بهتر است برای جلب نظر مشتریانتان در زمینه کاری و یا محصولاتی که عرضه کرده اید آموزش هایی هم ارائه دهید .به طور مثال : اگر فروشنده شال و روسری هستید ،نکاتی در باره شیوه شستشو و نگهداری آن ، روش های ست کردن آن با بقیه قسمت های لباس و یا در هر فصل از چه نوع روسری یا شال استفاده کنیم را به صورت پست متن نوشته شده یا عکس و ویدئو در معرض عموم قرار دهید.

از هشتگ های مناسب استفاده کنید

استفاده از مارک هشتگ برای نگه داشتن پست های شما و یا نظرات مثبت مشتریان و یا ابزار علاقه مخاطبین تان بسیار پر اهمیت است .

برندینگ فروشگاهتان را شروع کنید

روش دیگری هم در راستای فروش های اینستاگرامی هست و آن روش برند سازی می باشد ،روش آن به این شکل می باشد که به صورت غیر مستقیم مشتری و مخاطب را به محل اصلی عرضه کالا و اجناس راهنمایی می کنند که می تواند فروشگاه یا وب سایت باشد.

توضیحات کوتاه در مورد محصول یا خدمات ارائه دهید

برای هر کالا که در قالب یک تصویر یا ویدئو تبلیغ می کنید یک توضیح کوتاه هم که شده قرار دهید تا مشتری بتواند توضیحات همه جانبه و بیشتری دریافت کند .در توضیحات می توانید از قیمت ، تاریخ تولید ، تاریخ انقضا و تعداد رنگ بندی و دیگر مشخصات کالا استفاده کنید.توجه کنید این متن یا توضیحات خیلی زیاد و طولانی نباشد ، زیرا اینستاگرام یک رسانه مبتنی بر تصویر است نه یک رسانه برای خواندن مقالات .

 

 

 

بگذارید آب راه خودش را پیدا کند!

در شروع فعالیت کاری در اینستاگرام بهتر است بیشتر دنبال کننده باشید ،البته این افراد باید با شیوه و محصولات شما در یک راستا باشند تا بتوانید به هدفتان نزدیک تر شوید .

وقت شناسی، شما را به جلو می راند

زمان های مناسب برای تبلیغ کردن کالا و یا صفحه اینستاگرامتان را بشناسید به طور مثال اگر مخاطبان شما جوان ها هستند ساعات پایانی روز وقت مناسب تری برای این کار است .

روش های تبلیغ در اینستاگرام

از صفحه های محبوب اینستاگرام کمک بگیرید

یکی از این روش ها تبلیغ کردن در صفحه های بزرگ و محبوب بین مردم است .در این روش شما صفحات اینستاگرامی پر طرفداری که تناسبی با عرضه محصول شما را دارند اتخاب کرده و پس از مکاتبه با آنها محصولات و صفحه اینستاگرام شما را تبلیغ می کنند که یکی از محبوب ترین و پر کاربرد ترین راه ها در ایران استفاده از همین روش است .

 

فروش اینستاگرام

 

sponsered

خود اپلیکیش اینستاگرام هم می تواند گزینه بسیار خوبی باشد ، در این روش شما می توانید با پرداخت وجه به صورت دلار به این اپلیکیشن ، تبلیغات صفحه یا محصولاتتان را در معرض نمایش مخاطبین یا مشتریانتان قرار دهید .متاسفانه این روش در ایران کاربرد زیادی ندارد  .

استفاده از اینفلوئنسر های اینستاگرام

روش دیگری هم برای تبلیغات در اینستاگرام وجود دارد ، که در این روش با افرادی که در اینستاگرام بسیار محبوب و مشهور هستند و دنبال کنندگان زیادی دارند همکاری کنید . پس از پرداخت مبلغ مورد نظرشان آنها صفحه یا محصولات شما را در صفحه خودشان به صورت متن یا عکس یا در قالب ویدئو تبلیغ می کنند .

البته نکته ای در این روش وجود دارد ،افرادی هستند که با وجود دنبال کنندگان زیاد محبوب نیستند و سپردن تبلیغات به این افراد می تواند شهرت کالای شما را نیز تحت شعاع قرار دهد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 2.7]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید