آنتی ویروس به چه معناست؟؟

عملکرد نرم افزارهای آنتی ویروس به گونه ای است که سیستم های کامپیوتری را در برابر ویروس های مخرب محافظت می کنند.
این آنتی ویروس‌ها بنا به قدرت‌وکارآیی نوع آن‌ها می توانند ویروس‌ها را شناسایی و از سیستم کاربر پاک‌کنندو ازلحاظ ایمنی اطمینان‌خاطری را برای کاربران ایجادکنند.

پیدایش ویروس ها

نخستین تحقیق به ‌وسیله فرد کوه ن در سال۱۹۸۳ بر روی ویروس‌ها اتفاق‌افتاد که ازاین نابغه به ‌عنوان پدر ویروس‌های کامپیوتری نیزیاد می شد.
بر اساس تحقیقات دانشمندان ویروس ها قبل از شروع تحقیقات کوه ن وجود داشتن که ویروس Elk Cloner  که توسط ریچ اسکرنتا در سال ۱۹۸۲تولید شده بود یکی از همین ویروس ها بود
برخی از افراد براین باورند که اولین ویروس در سال ۱۹۸۰ در Arpanet رخ داده است در صورتی که بعد ها مشخص شد که به دلیل نقص فنی که وجود داشته باعث شده بوده که یک کد کاملا صحیح اشتباه عمل کند.

آنتی ویروس/ایمن سازی/خدمات ایمن سازی

نحوه عملکرد آنتی ویروس ها به چه صورت است؟

نرم افزار آنتی ویروس از روش‌های مختلفی برای کشف، شناسایی و از بین‌بردن ویروس‌ها استفاده ‌می کنندکه به بخشی از آن‌ها خواهیم پرداخت.

بهره گیری از کد امضاء ویروس ها

به این‌صورت است که نرم افزار آنتی ویروس از یک دیکشنری که دارای کد ویروس‌های شناخته ‌شده است استفاده می کند.
این روش دراکثر آنتی ویروس ها مورد استفاده قرار می گیرد، که در آن پس از اینکه یک فایل را مورد بررسی قرار میدهدبه دیکشنری ویروس که حاوی اطلاعات آن ها است مراجعه و فایل را در صورت وجود ویروس پاک سازی می کند.
مشکل اساسی این‌روش، ویروس‌هایی است که جدید هستند وه نوز شناسایی نشدن به همین‌دلیل برای جلوگیری از این مشکل تا حدودی باید آنتی ویروس‌ها را همیشه به روز رسانی کنیم.

بررسی رفتار برنامه ها

به این‌روش که جستجوی اکتشافی یا Heuristic نیز گفته می شود به ‌این‌صورت‌است که رفتاره مه برنامه ‌‍‌ها را بررسی کرده و رفتارهای مشکوک را شناسایی می کند.
ه دف اصلی در این روش تشخیص بدافزار های شناخته ‌شده و جدیدمی باشد که توسط جستجو خاصیت‌های عمومی و مشترک بدافزارها
صورت‌می گیرد.
مشکلی که این‌روش دارد، هشدارهای اشتباه زیادی را برای کاربر ارسال‌می کندکه باعثمی شود کاربر نسیت به ‌اخطارهای آن بی اهمیت‌شود
وعملا این روش کاربردش را از‌دست‌می دهد.

بهره گیری از Sandbox

دراین روش یکSandbox سیستم‌عامل را شبیه ‌سازی کرده ‌تا درآن فایل‌های اجرایی را اجراکنیم وتغییرات‌ایجادشده را مورد بررسی قرارمی دهدتا درصورت وجود ویروس پاک سازی شود.
لازم به ذکر است که این روش فقط با درخواست کاربر انجام می گیرد زیرا سرعت این روش پایین است.

استفاده از فناوری ابر

این آنتی ویروس بر پایه محاسبات‌ابری می باشدو هنگامی که نرم‌افزار جدیدی بخواهدنصب‌شود یک‌نسخه ‌آن به ‌صورت‌‌‍‌خودکار برای ابر آنتی ویروس فرستاده می شودتا به ‌وسیله تشخیص‌دهنده ‌ها امن‌بودن نرم‌افزار مشخص‌شود.

تشخیص ویروس به صورت آنلاین

در دنیای مجازی برخی از سایت ها این امکان را برای کاربران به وجود می آورند که فایل های خودرا به صورت آنلاین مورد بررسی قرار بدهند، وب سایت ها معتبر در این زمینه COMODO Automated Analysis System و VirusTotal.com هستند.

تفاوت آنتی ویروس و فایروال

تفاوت بارز این دو این است که فایروال از ورود نرم افزار ها و بد افزارهای غیر مجاز از طریق اینترنت به سیستم ما جلو گیری می کند در صورتی که نرم افزار آنتی ویروس از اجرایی نرم افزارها و کدهای مخرب در سیستم جلو گیری می کند.
فایروال ها قابلیت شناسایی ویروس های مخرب را ندارند زیرا که موظف این کار آنتی ویروس ها هستند.

خدمات همگام نت در زمینه آنتی ویروس

کارشناسان خبره همگام نت، با دارا بودن سابقه ای درخشان در زمینه آنتی ویروس، آمادگی مشاوره ، پشتیبانی و ایمن سازی شبکه های کامپیوتری را دارا می باشند.

  • نصب ،پشتیبانی وراه اندازی برند های متفاوت آنتی ویروس
  • ارائه مشاوره جهت راه نمایی در انتخاب بهترین آنتی ویروس برای رفع تمامی مشکلات
  • به روز رسانی مرتب و شناسایی ویروس های جدید و ناشناخته
  • استفاده از کارشناسان مجرب وکارآمد

جهت ارائه خدمات مشاوره ، پشتیبانی و راه اندازی آنتی ویروس با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

 

 

 

 

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]