مقالات آموزشی

آموزش اتصال ایمیل به Outlook و اتصال به ایمیل هاست

آموزش اتصال ایمیل به Outlook

در دنیای امروزی داشتن ایمیل برای ارتباط با مشتریان و ایمیل مارکتینگ از جمله مهم ترین لازمه ها برای شروع یک کسب و کار است. همانطور که می دانید ایمیل از دیرباز یکی از به صرفه ترین و آسان ترین روش ها برای برقراری ارتباط با مشتریان بوده و هست. مدیریت کردن این ایمیل ها و فرستادن پیام های مهم و ضروری در صورت عضویت مشتریان و کاربران در خبرنامه، ارسال پیام های مهم، معرفی محصول، اخبار تخفیفات و … از جمله این ویژگی ها هستند. برای مدیریت ایمیل های شرکتی و سازمانی یعنی وب میل از نرم افزار های مختلفی استفاده می کنند که یکی از این نرم افزار های محبوب Outlook نام دارد. در این مقاله سعی داریم آموزش اتصال ایمیل به Outlook را به صورت کامل برای شما شرح دهیم.

ابتدا شما باید وارد هاست شده تا ایمیل ایجاد کنید. برای این کار آموزش ساخت وب میل را مشاهده کنید و سپس مراحل پایین را طی کنید.

آموزش اتصال ایمیل به Outlook

برای متصل شدن ایمیل به outlook در آغاز باید برنامه اوت لوک را راه اندازی کنید. در جهت این کار برنامه‌ی اوت لوک را ابتدا باز کنید. در حالتی که همچنان آن را نصب نکرده اید وارد برگه ی نصب برنامه طبق تصویر زیر خواهید شد. در این برگه از شما سوال پرسیده می‌شود که آیا قصد دارید ایمیل خود را به اوت لوک اتصال دهید؟ بر روی Yes و بعد از آن Next کلیک کنید. در این حالت کار شما بسیار راحت‌تر خواهد بود.

اما اگر شما نرم افرار Outlook را از قبل نصب کرده‌اید، طبق عکس زیر بر روی File کلیک کنید.

سپس وارد برگه ی Account Information خواهید شد، بر روی Add Account کلیک کنید.

صفحه ی تاره ای برای شما باز خواهد شد که گزینه‌ی Manual setup or Additional server types را انتخاب کرده و پس از آن بر روی Next کلیک کنید.

در صفحه ی جدید POP or IMAP را انتخاب کرده و سپس روی Next کلیک کنید.

تنظیم وب میل با Outlook

حالا نوبت به این رسیده اطلاعات اکانت خودمون رو کامل کنیم. گام به گام با ما همراه باشید.

  1. Your name: در این قسمت نام و نام خانوادگی دارنده ایمیل را وارد کنید.
  2. Email Address: در این قسمت ایمیلی که در دایرکت ادمین ساخته‌ بودید را وارد کنید.
  3. Account Type: در این بخش ابتدا باید نوع اکانت خود را انتخاب کنید. که 2 مدل Imap و Pop3 وجود دارد. ما pop3 را انتخاب میکنیم.
  4. Incoming mail server: در این قسمت آدرس Server دریافت کننده را وارد کنید. (در دایرکت ادمین در بخش Secure SSL/TLS که قبلا توضیح دادیم این قسمت موجود است. از دایرکت ادمین آن را کپی کنید.)
  5. Outgoing mail server: آدرس Server ارسال کننده ایمیل را وارد کنید. (این بخش هم مانند قسمت قبلی)
  6. Username: آدرس ایمیل را وارد کنید.
  7. Password: پسورد ایمیل خود را وارد کنید.

پس از تکمیل و اتمام فرم اطلاعات بر روی گزینه More Setting کلیک کنید.

دروباره صفحه جدیدی برای شما باز خواهد شد. وارد قسمت Outgoing Server شوید و تیک گزینه‌ی My Outgoing Server را بزنید.

و در مرحله ی بعد به قسمت Advanced رفته و رو به روی بخش Incoming server pop3 شماره ی Port ایمیل‌های دریافتی نوشته شده است. دوباره به برگه ی دایرکت ادمین رفته و این شماره را از بخش مربوطه پیدا کرده و در این برگه در اوت لوک وارد کنید. همانطور که می بینید برای ما شماره 110 است. تیک گزینه‌ی  this server requires an encrypted connection ssl را فعال کنید.

شماره‌ رو به روی Outgoing server smtp، شماره ی Port ایمیل‌های ارسال شونده از سمت شما هستند. شماره مربوط را از برگه ی دایرکت ادمین پیدا کرده و وارد کنید. همینطور که مشاهده می کنید شماره 587 را وارد کرده‌ایم. همینطور بخش Use the Following Type of encrypted connection را بر روی گزینه Ssl قرار دهید طبق عکس زیر. سپس روی گرینه Ok کلیک کرده تا تغییرات ذخیره شوند.

آموزش اتصال ایمیل به Outlook

در مرحله ی بعد بر روی Next کلیک کرده تا برگه تازه ای برای شما باز شود که Outlook ارتباط دریافت و ارسال ایمیل را تست می‌کند. مقداری منتظر بمانید. در صورتی که مانند عکس زیر، 2 تیک سبز رنگ را مشاهده کردید، بدین معنی است که اتصال به درستی برقرار شده است. بر روی گزینه Finish کلیک کرده تا تنظیمات پایان یابد.

ایمیل شما به شکل صحیح به نرم افزار Outlook متصل شده است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید