راه اندازی شبکه تلفنی VOIP

VoIP یا تلفن اینترنتی، تکنولوژی می باشد که به ما امکان مکالمات تلفنی را روی بستر شبکه یا IP فراهم می­‌ سازد. سیستم­‌ های تلفنی اینترنتی نسبت به مراکز تلفن معمولی، پایداری و انعطاف بیش‌تری دارند. تلفن­‌های معمولی با سیگنال­‌های آنالوگ کار می‌کنند و مشکلات زیادی را به همراه دارند اما سرویس مذکور با سیگنال­‌ های دیجیتال کار می‌کند و تنها نیازمند یک اتصال اینترنت، نظیر DSL است. بر این اساس، این تلفن‌ ها با کاربری بسیار آسان‌تر، می‌ توانند کیفیت به مراتب بالاتری را در اختیار کاربران قرار می دهند.

VoIP علاوه بر برقراری تماس با کیفیت بالا، مزایا و امکانات دیگری مانند برگزاری کنفرانس‌ های تلفنی، ایجاد مراکز تماس، ایجاد تلفن سنترال و اختصاصی برای شماره‌ های داخلی شرکت‌ ها و سازمان ها را نیز به شما ارائه می‌ دهد. بویژه تماس های بین المللی، بسیار ارزانتر خواهد بود و به شما این امکان را می‌ دهد تا در هر ساعت از شبانه‌ روز با هر نقطه ای از دنیا تماس تلفنی برقرار کنید. همچنین برعکس تلفن های معمولی شنود آن ها دشوار می باشد بدلیل اینکه ارتباط از طریق کد می باشد. در نتیجه از امنیت بالاتری برخوردار است.

در اغلب سیستمهای تلفن اینترنتی، تکنولوژی اینترنت اتصال بین تلفن و شرکت تلفن را برقرار می سازد. کافیست تا یک تلفن معمولی را به یک آداپتور که متصل به خط اینترنت است وصل نمایید. تماس های شما از طریق وب به سرویس دهنده VOIP ارسال می شود. این سرویس دهنده، تماس های شما را به سیستم تلفن منتقل می نماید.

برای کسب اطلاعات بیشتر به بخش  Voip چیست ؟  مراجعه نمایید. اما در ادامه به بیان مزایای بیشتر این تکنولوژی می پردازیم.

 

icon-telecom-voip3

از نقطه نظرهای متفاوتی می‌توان به بررسی مزایای این تکنولوژی پرداخت که کاهش هزینه‌های جاری، از جمله جذاب‌ترین ویژگی‌های این تکنولوژی است که برخی از دلایل این امر عبارتند از:

بی نیازی از سیم کشی مجزا:

این تکنولوژی از بستر شبکه برای ارتباطات تلفنی استفاده می‌کند که موجب کاهش کابل کشی مجزا می‌گردد. هم چنین در صورت جابجایی محل کاربر، دیگر دردسر سیم کشی به مکان جدید وجود نخواهد داشت.

 کنفرانس‌های صوتی و تصویری:

 سازمان‌هایی که برای انجام امور خود از برقراری کنفرانس‌ها در بستر VoIP استفاده می‌نمایند از هزینه‌های برقراری ارتباطات تلفنی با توجه به مسافت‌های کاربران (حتی در ابعاد بین المللی) جلوگیری می‌کنند.

ادغام دستگاه تلفن با کامپیوتر شخصی:

 همان طور که می‌دانید امروزه استفاده از نرم افزارهای تلفنی (SoftPhone) در سازمان‌ها و حتی سیستم‌های خانگی به صورت روزافزون در حال گسترش می‌باشد. استفاده از این نرم افزارها جایگزینی برای IP-Phone به شمار می‌رود که تنها نیاز به Headset دارد. لذا بدین صورت می‌توانید از هزینه‌های موجود بکاهید.

 تماس کاربران خارج از سازمان به صورت رایگان به هر نقطه از دنیا:

 کاربران این سیستم از طریق اینترنت قادر به تماس با سازمان مورد نظر خود می‌باشند. این ویژگی برای کارکنانی که خارج از محیط دفتر هستند علاوه بر کسر هزینه‌ها موجب تسهیل تماس‌های تلفنی نیز می‌شود.

گسترش آسان:

 گسترش و افزودن کاربر در این سیستم‌ها به سادگی انجام پذیر است و برخلاف سیستم‌های پیشین نیاز به سیم کشی مجدد برای هر کاربر وجود ندارد.

مدیریت متمرکز و آسان:

مراکز تلفن مبتنی بر VoIP محیطی را تحت شبکه در اختیار کاربر قرار می‌دهند که از طریق آن می‌تواند تنظیمات را تغییر داده، کاربر اضافه کرده و یا گزارش گیری نماید.

VoIP (1)

برخی امکانات این سیستم جدید به شرح زیر می‌باشد:

امکان ارائه شماره تلفن‌های داخلی به تعداد بالا

با توجه به ظرفیت سیستم تلفنی که راه اندازی شده است، می‌توانید تعداد مختلف داخلی‌ها را داشته باشید.

امکان دریافت پیام صوتی (Voicemail):

استفاده از این سرویس در صورت عدم امکان پاسخگویی کاربر، می‌توان برای او پیام گذاشت. کاربر در زمان دلخواه قادر به شنیدن این پیام بوده و نیز امکان ذخیره سازی آن بر روی سرور می‌باشد.

ضبط مکالمات:

 این امکان وجود دارد که تمامی مکالماتی که در بستر ویپ در سیستم شما صورت می‌گیرد ضبط شده و در سیستم شما ذخیره گردند.

تلفنهای نرم افزاری (SoftPhone):

با نصب تلفن‌های نرم افزاری امکان دسترسی به داخلی‌های کاربران از طریق کامپیوتر فراهم می‌باشد. با استفاده از این ویژگی کاربرانی که خارج از محیط سازمان هستند امکان ارتباط با سازمان را همچنان خواهند داشت. همچنین این امکان وجود دارد که از لپ تاپ یا موبایل به عنوان وسیله ارتباطی استفاده کرد.

Fax to Email:

با استفاده از این ویژگی قابلیت ارسال فکس‌های دریافتی به ایمیل وجود خواهد داشت. بدین صورت خدمت بزرگی به محیط زیست و صرفه جویی در مصرف کاغذ خواهد شد. از طرف دیگر ذخیره شدن اسنادی از این قبیل در ایمیل، دسترس پذیری آن ها را بالا می‌برد.

VoiceMail to Fax:

این امکان نیز یکی دیگر از قابلیت‌هایی است که تکنولوژی VoIP در اختیار می‌گذارد که البته ملزم به وجود امکانات شبکه‌ای جهت فرستادن پیام‌های صوتی به ایمیل می‌باشد.

 Interactive Voice Response:

این ویژگی (IVR) با تماس کاربران منوی صوتی را فراهم می‌کند تا برای اتصال به بخش مورد نظر شماره همان بخش را طبق پیامی که پخش می‌شود وارد کند. برای مثال در هنگام تماس با سازمانی که دارای بخش‌هایی از قبیل فروش، پشتیبانی، مالی و … است، ابتدا پیامی برای مخاطب پخش می‌شود که برای ارتباط با هر بخش شماره‌ای اعلام می‌شود. سپس کاربر با انتخاب شماره‌ها به بخش مورد نظرش هدایت می‌شود.

صف انتظار:

با استفاده از این ویژگی، در صورت اشغال بودن خط شما، تماس‌های مخاطبان شما از دست نرفته بلکه در صف قرار داده می‌شوند تا به هنگام آزاد شدن شماره شما، تماس برقرار شود.

تنظیم ساعات اداری:

این ویژگی هم یکی از موارد کاربردی در پیاده‌سازی سیستم‌های تلفنی سازمان‌ها به شمار می‌رود که در سیستم‌های مبتنی بر VoIP براحتی قابل انجام خواهد بود.

 گزارش گیری:

این امکان وجود دارد که تمام تماس‌های کاربران به صورت گزارش در این سیستم ذخیره شود که در نظارت بر تماس‌ها و ارائه گزارش‌هایی که بیانگر نحوه و میزان تماس‌هاست، مفید می‌باشد.

مبتنی بر تجهیزات سیسکو :

بستر VOIP مبتنی بر تجهیزات سیسکو خیلی پایدار تر و …. هستند و هزینه بالایی دارند.

باید کامل شه

 

بستر VOIP مبتنی بر سیستم عامل لینوکس:

بستر VOIP مبتنی بر سیستم عامل لینوکس نصبت به تحهیزات سیسکو هزینه ی پایین تری دارند و در عوض پایداری قابل قبولی را ارائه میدهند که در کشور خودمان بیشتر این روش مورد علاقه ی سازمانها میباشد و ….

باید کامل شه

 

 

گروه همگام نت با استفاده از دو نوع بستر های مبتنی بر سیسکو ویا لینوکس میتواند تکنولوژی VOIP را برای شما راه اندازی کند.